Zszywki, zszywarki do napraw tworzyw sztucznych i ich zastosowanie
Często spotykanymi uszkodzeniami w branży motoryzacyjnej są uszkodzenia tworzyw sztucznych np.: zderzaka, listw ozdobnych lub innych plastikowych elementów, które mogą ulec łatwemu uszkodzeniu. Popularnym sposobem naprawy jest wymiana na nowy lub używany, która nie jest tania i nie pozwoli nam zaoszczędzić czasu. Dziś, dzięki dostępnym sposobom oraz urządzeniom jesteśmy wstanie naprawić takie elementy tanim sposobem umożliwiającym nam zaoszczędzenie środków. Jesteśmy w stanie przywrócić wytrzymałość oraz wygląd popsutego elementu.
Jaką zszywarkę?
Jednym z popularnych na rynku urządzeniem do takich napraw jest zszywarka do plastiku SP2. W metalowo – plastikowej walizce znajdziemy zszywarkę 50W posiadającą 3-stopniową regulację temperatury, uchwyt na zszywki pozwalający na montaż zszywek w trzech różnych pozycjach, sześć opakowań po 100szt. zszywek różnych rodzajów oraz szczypce dla łatwiejszego usuwania nóżek. Dodatkowo w zestawie znajduje się stopka tnąca dzięki, której drobne naprawy grzewcze możemy wykonać dzięki zastosowaniu specjalnej nasadki tnącej.
Zszywarka SP2 3-stopniowej regulacji temperatury na urządzeniu mamy możliwość dobrania odpowiedniej temperatury dla danego tworzywa przyspieszając oraz ułatwiając jego proces naprawy.
- Pierwszy stopień [najniższy] – elementy o niskiej temperaturze uplastycznienia będące cienkościenne.
- Drugi stopień [średni] – elementy o średniej temperaturze uplastycznienia będące średniej grubości.
- Trzeci stopień [najwyższy] – elementy o wysokiej temperaturze uplastycznienia będące grubościenne.
Rodzaje zszywek do zszywarki:

Zszywki wstępnie przycięte
Nowością na naszym sklepie są zszywki wstępnie przycięte (PRE-CUT). Zszywki te posiadają delikatnie przycięte nóżki od wewnętrznej strony dzięki czemu po wtopieniu w plastik znacznie łatwiej i szybciej je ułamać, co powoduje, że nie musimy szukać narzędzia do ich ucięcia. Wystarczy delikatnie daną nóżkę zgiąć palcem w bok, żeby ją ułamać. Jest to przydatne zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie ma miejsca na sprawne ucięcie nóżki, nie uszkadzając prędzej wykonanej pracy wtapiania. Pozwoli to nam zaoszczędzić czas i usprawni pracę. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku gdzie można zobaczyć jak szybko i łatwo pracuje się ze zszywkami wstępnie przyciętymi.
Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog